Szabadság téri szoboravatás: új eljárás

2014. július 06., címkék: hegedűs loránt, budapest-szabadság tér, horthy miklós, hegedűs lorant

Másodfokú határozat született a Hegedűs Loránt lelkipásztor ellen a 2013. november 3-i Szabadság téri Horthy-szobor avatás és az azt megelőző istentisztelet kapcsán indult fegyelmi eljárásban. A lelkészt nem marasztalták el és nem is mentették fel: súlyos eljárásjogi szabálysértés miatt új eljárást kell kezdeni első fokon, egy kijelölendő egyházmegyei bíróságon.

Szabadság téri szoboravatás: új eljárás

A „szent mégis” ünnepén

2014. április 19., címkék: interjú, húsvéti interjú, állam-egyház kapcsolatok, hegedűs loránt, múltfeltárás, biblia, egyházfinanszírozás, ejb, holokauszt emlékév, hegedűs lorant, bölcskei gusztáv, bibliatársulat, hittan

„A keresztyén embernek kétszer kell megtérnie: egyszer a természeti emberből kell új emberré, másodszor az új emberből természetes emberré lennie” – vallja Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök. A Zsinat lelkészi elnökével húsvét kapcsán készítettünk interjút, pontosabban hosszúra nyúlt leltárt. Ebben elmondja, miért kell rögzíteni zsinati határozatban a most megjelent Revideált Új Fordítású Biblia hivatalos használatát. Szóba került, beigazolódtak-e az egyházak reményei a négy évvel ezelőtti kormányváltás óta és mit vár az újabb kétharmados többségtől. Bölcskei Gusztáv kitért a hit- és erkölcstan oktatás első tanévének tapasztalataira és újra világossá tette, mi a Magyarországi Református Egyház hivatalos álláspontja Hegedűs Loránt vitát kiváltó megnyilatkozásaival kapcsolatban.

A „szent mégis” ünnepén

Három eljárás van folyamatban Hegedűs Loránt ellen

2014. április 03., címkék: hegedűs loránt, esperes - gondnoki értekezlet, bogárdi szabó istván, hegedűs lorant

Az Országos Esperes-Gondnoki Értekezlet 2014. április 2-i ülésén beszámolót hallgatott meg a Hegedűs Loránt elleni egy évvel ezelőtti panasz kezeléséről. Más ügyek is terítékre kerültek.

Három eljárás van folyamatban Hegedűs Loránt ellen

Elmarasztalták ifj. Hegedűs Lorántot

2014. március 07., címkék: hegedűs loránt, budapest-északi egyházmegye, hegedűs lorant

Elmarasztaló ítélet született a november 3-i Szabadság téri istentisztelet és Horthy-szobor avatás kapcsán indult fegyelmi eljárásban. Ifj. Hegedűs Loránt református lelkészt március 7-én írásbeli megrovásban részesítette a Budapest-Északi Református Egyházmegye eljáró bírósága.

Elmarasztalták ifj. Hegedűs Lorántot

Sajtótájékoztató a Kálvin-szobor alatt

2014. március 07., címkék: hegedűs loránt, budapest-szabadság tér, horthy miklós, hegedűs lorant

Ifj. Hegedűs Loránt részt vett az ellene a 2013. november 3-i Budapest-Szabadság téri Horthy-szobor avatás kapcsán indult fegyelmi eljárás határozathirdetésén, majd a Kálvin téren értékelte a történteket.

Sajtótájékoztató a Kálvin-szobor alatt

Véget ért a bizonyítási eljárás

2014. február 21., címkék: hegedűs lorant, budapest-északi egyházmegye, hegedűs loránt

Másodszor is összeült az ifj. Hegedűs Loránt ügyében eljáró budapest-északi egyházmegyei bíróság. A február 20-i tárgyaláson meghallgatták a beidézett tanúkat, ezzel véget ért a bizonyítási eljárás a Szabadság téri református templomban a tavaly november 3-án tartott szoboravatás kapcsán indult fegyelmi eljárásban. A jogtanácsos és a panaszlott képviselője elmondta záróbeszédét, majd a bíróság március 7-ére tűzte ki a döntés kihirdetésének időpontját.

Véget ért a bizonyítási eljárás

Ítélet március 7-én

2014. február 20., címkék: hegedűs lorant, horthy miklós, hegedűs loránt

Március 7-én hirdet ítéletet az egyházmegyei bíróság az ifj. Hegedűs Loránt elleni fegyelmi eljárásban. Rövidhír.

Ítélet március 7-én

2014. február 20., címkék: hegedűs lorant, horthy miklós, hegedűs loránt

Hegedűs Loránt védekezése a Budapest-Északi egyházmegye bírósága előtt

2014. február 06., címkék: hegedűs loránt, budapest-északi egyházmegye, horthy miklós, hegedűs lorant

Az alábbiakban teljes hosszában, csorbítatlanul és kommentár nélkül közöljük Hegedűs Lorántnak, a Budapest Szabadság téri Református Egyházközség lelkipásztorának az ellene folyó fegyelmi eljárásban a Budapest-Északi Református Egyházmegye bírósága előtt 2014. január 30-án a nyílt tárgyaláson előadott védekezését. A közlés alapja a lelkipásztor által részünkre megküldött eredeti Word dokumentum.

Hegedűs Loránt védekezése a Budapest-Északi egyházmegye bírósága előtt

Palástvesztést kért a jogtanácsos

2014. január 30., címkék: hegedűs loránt, budapest-északi egyházmegye, horthy miklós, hegedűs lorant

Megtartotta első ülését az ifj. Hegedűs Loránt elleni fegyelmi eljárást lefolytató egyházmegyei bíróság. A jogtanácsosi indítvány és a védőbeszéd meghallgatása után február 20-ára jelölték ki a következő tárgyalást.

Palástvesztést kért a jogtanácsos

Csütörtökön tárgyalják Hegedűs Loránt ügyét

2014. január 28., címkék: hegedűs loránt, budapest-északi egyházmegye, hegedűs lorant

A tavaly november 3-án a budapesti Szabadság téri Hazatérés templomában történt Horthy-szobor avatás kapcsán indult fegyelmi eljárásban csütörtökön ül össze az illetékes Budapest-Északi Egyházmegye eljáró bírói tanácsa. A lelkipásztor ellen hivatalvesztést kért az egyházmegyei jogtanácsos.

Csütörtökön tárgyalják Hegedűs Loránt ügyét